Taignasegajad

Taignasegajaid kasutatakse väga paljudes toitlustuskohtades ning eriti populaarsed on need pitsa- ja pagariärides.

  • Taignasegaja aitab tagada, et  taigen on õrnem ja seega areneb gluteenil õige struktuur. Hoides hõõrdesoojuse madalal, suudavad taignasegajad ennetada taina ületöötlemist.
  • Mitu erinevat segamiskiiruse valikut aitavad saavutada soovitud taignakonsistentsi. 
  • Taignasegajaid leidub väga erinevate tainakoguste töötlemiseks. Kui sa teed igapäevaselt suuri koguseid ühte ja sama tainast, siis on see sinu jaoks ideaalne valik.

Taignasegaja: millele tähelepanu pöörata?

Kodukasutuse ja professionaalsetel taignasegajatel võib tihtipeale olla üsna suur hinnavahe. Seetõttu on oluline mõista nende erinevaid omadusi, et saaksid just enda vajadusele vastava võimekusega masina osta.

Kausi mahutavus ja võimekus. Tööstuslike taignasegajate puhul on võimekus väga tähtis. See tagab, et seadmel on piisav jõudlus taigna segamiseks. Mida suurem on taigna kogus, seda suurema nõuga taignasegaja tuleb valida; suurema nõuga seade ongi võimsam. Siiski, kui sul on plaanis eriliselt raskeid tainaid hakata kokku segama, siis tasub kaaluda pigem võimsamat mudelit. 

Elektriühenduvus. Väiksemad segajad saab hõlpsasti ühendada tavalise 230V elektripistikuga. Võimsamad mudelid võivad aga vajada tööstusvoolu 400V ja püsiühendamist elektrivõrku.

Segamiskiirus. Enamik taignasegajaid pakuvad mitut eri segamiskiirust. Meie valikus on taignasegajad kas ühe, kahe või muudetava kiirusega. On olemas ka mudeleid, millel saab kiirust vahetada ainult masinat väljalülitades ja käigukastist. Kui sinu eesmärk on luua väga täpse konsistentsiga tainaid, siis on kergelt vahetatavate kiirustega mudelid rohkem soovituslikud. 

Juhtpaneeli valikud. Taignasegajaid saab opereerida kas manuaalselt või digitaalselt. Paljud hindavad manuaalse juhtimise lihtsust. Teisalt võimaldab digitaalne juhtimine taignasegajat seadisatada soovitud hetkel peatuma. Selline omadus aitab ennetada taigna ülesegamist. Mis aga veel tähtsam – see lihtsustab mitme portsjoni taina tegemist korraga.

Mudelite erinevused. Mida suurem on kausi mahutavus, seda raskem on ka tema sisu. See võib muuta kausi masinasse õigesti asetamise keeruliseks. Osadel mudelitel on võimalik tõsta üles seadme ülaosa ning eemaldada segamisnõu, teistel seda võimalust ei ole.

Kaitsevõre. Töötavale taignasegajale võib uute koostisosade lisamine olla väga ohtlik. Mudelid, millel on kaitsevõre, võimaldavad taignasegamise käigus lisada sinna juurde koostisosasid. Ühtlasi kaitseb see vigastuste eest ja teeb töö lihtsamaks. 

Turvalisus. Tervishoidu ja ohutust käsitlevad õigusaktid muretsevad selle eest, et kõik müüdavad taignamikserid oleksid üldiste turvastandaritega kooskõlas. Võimsa aparatuuri ja suurte segamismehhanismide tõttu võivad taignamikserid olla valesti kasutades ohtlikud. Kõik meie müüdavad taignasegajad on CE sertifitseeritud. Kõik taignasegajad on varustatud turvalülititega ja hädanupuga. Tähtsaim on lõpuks see, et töötavat masinat jälgitakse ja hooldatakse õigesti. Toiduäris tuleks kindlast kasutada ka ohutusmärke

Garantii. Kõigi professionaalsete taignasegajatega tuleb kaasa kaubanduslik tootegarantii, mis kehtib 1-aasta. Tuleks rõhutada, et enamik taignasegajaid saab edukalt parandada ka aastaid pärast garantii lõppemist. 

Näitan 1–20 tulemust 26-st